KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 15385116
nr 1538 5116
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färgetsning, Jorgo Krallis (f. 1937), "Colibri". Signerad, numrerad 101/295. Bildmått: 17x17 cm, yttermått inklusive ram: 35x36 cm
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
måndag 1 maj 2023
kl 18:12:29
100 kr
200 kr
450 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis